ورود / ثبت نام

ورود

پاسخ شرکت اپل به هاله رنگ بنفش در عکس ها

بلافاصله پس از انتشار آیفون 5 افرادی که آیفون 5 خریده بودند به این نکته اشاره کردند که عکس هایی که با آیفون در محیط هایی که نور زیادی دارند دارای یک هاله نور بنفش رنگ هستند . این مسیله قطعا مختص آیفون 5 نیست اما این موضوع باعث نگرانی بعضی از افراد شده است . 

iphone 4s 5 purple flare

 هفته پیش Gizmodo گزارش داد که کارکنان شرکت اپل  به این موضوع طی ایمیلی به یکی از مشتریان خود پاسخ داده اند . به گفته مهندسان شرکت اپل این مشکل مختص آیفون 5 نیست و به کسانی که از آیفون 5 استفاده میکنند توصیه کرده است که به صورت مستقیم از یک منبع نور عکس نگیرند و کمی به دوربین زاویه بدهند همچنین در این ایمیل آمده است این یک امر عادی برای دوربین هاست . 

پس از منتشر شدن این پاسخ در اینترنت اپل برای روشن شدن موضوع پاسخی را به صورت عمومی به تمامی کاربران داد : 

اکثر دوربین های کوچک که در تمامی گوشی ها مورد استفاده قرار میگیرند از جمله نسل های مختلف آیفون ممکن است در هنگام عکس برداری در نور بسیار زیاد و مستقیم در قسمت لبه های عکس دچار همچین موضوعی شوند . این موضوع زمانی رخ میدهد که یک منبع نور از یک زاویه خاص به لنز دوربین بتابد و انعکاس نور به حسگر دوربین برسد . برای رفع مشکل کافی است کمی زاویه دوربین را عوض کنید و یا جلوی تابش نور را بگیرید . 

آیفون 5 دقیقا از دوربینی استفاده کرده است که در آیفون 4S مورد استفاده قرار داده بود با این تفاوت که 20% لنز را نازک تر کرده است . 

 

 
امتياز دهيد:
1
مدیریت و نظارت بر امور مالی با Accounts Money Trac...
میز طراحی انیمیشن Animation Desk

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.