شکایت علیه اپل بدلیل حجم اشغالی زیاد سیستم عامل iOS 8

شکایت علیه اپل بدلیل حجم اشغالی زیاد سیستم عامل iOS 8

شکایت علیه اپل بدلیل حجم اشغالی زیاد سیستم عامل iOS 8

به گزارش SiliconBeat، به تازگی شکایتی بر علیه اپل در دادگاه فدرال آمریکا به ثبت رسیده است که بر اساس آن اپل متهم شده است که به کاربران خود اطلاع نرسانی نمی‌کند که سیستم عامل iOS 8 دقیقا چه مقدار فضا در دستگاه را اشغال می‌کند و در عوض از مشتریان می‌خواهد که فضای اضافی را در iCloud خریداری کنند.

این پرونده که در روز سه شنبه در دادگاه فدرال سان فرانسیسکو ثبت شده است مدعی شده است که iOS 8 می‌تواند تا 23.1 درصد از فضای آیفون 5S و 23.1 درصد از آیپاد را اشغال کند. در این پرونده ذکر شده است که اپل به درستی میزان فضای ثال دسترس در دستگاههای خود را عنوان نمی‌کند.

ویلیام اندرسون یکی از وکلای شرکت قضایی Cuneo Gilbert & Laduca واقع در واشنگتن که پیگیر این پرونده است عنوان می‌کند:

ما احساس می‌کنیم که بدلیل عدم صداقت اپل در این زمینه تعداد قابل توجهی از کاربران فریب خورده‌اند و ما به همین دلیل این شکایت را بطور جدی پیگیری خواهیم کرد.

پیش از این سامسونگ نیز با چنین شرایطی مواجه شده بود. زمانیکه طرفداراین گوشی Galaxy S4 متوجه شدند که نسخه 16 گیگابایتی این گوشی هوشمند تنها 8 گیگابایت فضا در اختیار آنان قرار می‌دهد علیه سامسونگ شکایت کردند ولی سامسونگ در پاسخ عنوان کرده بود که دلیل اشغال کردن این مقدار فضای ارائه خدمات و ویژگیهای قدرتمند تر به کاربران است.

البته این نخستین بار نیست که اپل نیز با چنین مسائلی روبرو می‌شود، در سال 2012 نیز این شرکت در دادگاهی در کشور کانادا بدلیل عدم مشخص کردن میزان فضای قابل دسترس آیپد حاضر شد که آن پرونده بدون هیچ مشکلی خاتمه یافت.

امتياز دهيد:
1
بازی فوق العاده‌ی Icycle به عنوان بازی رایگان این ...
آموزش سیستم عامل مکینتاش مخصوص افراد مبتدی

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.