آلوده شدن دیوایسهای جیلبریک شده به بد افزار Unflod Baby Panda

آلوده شدن دیوایسهای جیلبریک شده به بد افزار Unflod Baby Panda

آلوده شدن دیوایسهای جیلبریک شده به بد افزار Unflod Baby Panda

سیستم عامل iOS همیشه یک سیستم عامل امن و مقاوم دربرابر انواع بد افزارهای مختلف بوده ، اما گاهی اقداماتی باعث می شود امنیت آی او اس به خطر بیافتد. البته این معمولا وقتی است که کاربران، خود از سپر امن اپل خارج می شوند و با جیلبریک کردن دیوایس، خود را در معرض خطر قرار می دهند. جیلبریک به خودی خود دارای فایل های مخرب نیست ، اما کاربران بعد از جیلبریک ممکن است از منابع نامعتبر و مشکوک ، اقدام به نصب توییک و نرم افزار بکنند که این باعث در معرض حمله قرار گرفتن دیوایس می شود  .

بد افزار Unflod

به تازگی ، هکر معروف i0n1c از یک بدافزار جدید خبر داده است که هدف آن آسیب رسانی و سرقت اطلاعات آی دیوایس های جیلبریک شده است . این بدافزار گفته می شود که از منابع چینی منتشر شده است اما منبع دقیق آن مشخص نیست . نام این بد افزار مخرب ، Unflod Baby Panda است و بعد از اینکه وارد دیوایس جیلبریک شده می شود ، خود را وارد تمام وضایف درحال اجرا می کند و با وارد شدن به ارتباطات SSL ، سعی می کند تا اطلاعات اپل آیدی فرد را بدزدد و به یک سرور چینی ارسال کند . ( آی پی این سرور چینی ، ۲۳٫۸۸٫۱۰٫۴ است )

اطلاعات بد افزار Unflod Baby Panda

 

از کجا بفهمم دیوایس من آلوده شده است ؟

از طریق iFile به مسیر /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries/ بروید . اگر فایل Unflod.dylib موجود بود ، دیوایس شما آلوده شده است .

محل بد افزار Unflod Baby Panda

 

چگونه Unflod را حذف کنم ؟

کافی است به مسیر /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries/Unflod.dylib بروید و فایل را حذف کنید . اما آنطور که گفته می شود ، این اقدام به طور کامل فایل مخرب را حذف نمی کند و بهترین کار این است که دیوایس خود را از طریق آیتیونز ریستور نمایید .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی این بدافزار اینجا کلیک کنید.

 

در صورت آلوده شدن به  Unflod حتما رمز اپل آیدی خود را تغییر دهید .

امتياز دهيد:
2
احتمال ارایه ای واچ در سه ماه سوم سال 2014
جدید ترین طرح مفهومی از آیفون6 ، آیا تغییرات جدید ...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.