ورود / ثبت نام

ورود

مقايسه اسكنر اثر انگشت در آيفون 5S و سامسونگ گلكسى S5

مقايسه اسكنر اثر انگشت در آيفون 5S و سامسونگ گلكسى S5
                       
اپل سنسور شناساگر اثر انگشت خود را در سپتامبر٢٠١٣ و توسط آيفون 5S عرضه كرد و اينگونه 5S به اولين گوشى هوشمندى دارای تکنولوژی تشخیص اثر انگشت تبدیل شد.
سامسونگ نيز با نسخه اى مخصوص به خود راه آپل را در گوشى جديد خود به نام گلكسى S5 كه قرار است در آوريل٢٠١٤ به بازار عرضه شود دنبال کرد.
 يك ويديو جديد يوتيوب از Tanner Marsh اين تكنولوژى را در آيفون و سامسونگ با هم مقايسه مى كند.،كه اين مقايسه از فرآيند تنظيم كردن اين تكنولوژى گرفته تا مقايسه برخى قابليت هاى در دسترس را شامل مى شود.
 
اين دو تشخيص دهنده اثر انگشت با هم تفاوتهايى دارند،براى مثال اين تشخيص در آيفون توسط دكمه گرد خانه انجام ميشود كه يك اثر انگشت بدون تحرك را تشخيص ميدهد، در حالى كه در سامسونگ اين سنسور با استفاده از يك حركت كشيدنى اثر انگشت را از پايه تا نوك انگشت را توسط يك كليد خانه مستطيلى تشخيص ميدهد.
 استفاده كنندگان آيفون حتما با فرآيند تنظيم كردن اين تكنولوژى بر روى گوشى هاى خود آشنا هستند كه شامل چند بار قرار دادن انگشت خود روى دكمه خانه است تا اثر انگشت آنها از جهات مختلف ثبت شود.
اين تنظيمات در سامسونگ متفاوت است و شامل چند حركت كشيدنى رو به پايين روى صفحه روى دكمه خانه است.
گزارشهاى اوليه نشان ميدهد كه سنسور اثر انگشت در گلكسى با مشكلاتى همراه است كه در اين ويديو به برخى از اين مشكلات اشاره شده است.
Marsh اشاره ميكند كه او براى ثبت اثر انگشت خود بايد انگشتش را به طور مستقيم بر مركز دكمه خانه خود را ميكشيد و توضيح میدهد كه استفاده از سنسور تشخيص اثر انگشت در گلكسى با يك دست بسيار مشكل است زيرا بايد كشيدن انگشت روى صفحه را از پايين شروع كرد و انجام اين كار توسط تنها يك دست تا حدى غير ممكن است.
ولى در 5S از انجايى كه ثبت اثر انگشت از جهات مختلف و در اسكنهاى متعدد صورت گرفته،شما ميتواننيد به معناى واقعى كلمه قفل گوشی را از جهات مختلف از جمله پايين،چپ،راست و حتى مورب باز كنيد و اين مهم نيست كه از چه جهت انگشت خود را قرار ميدهد،اين سنسور تقريباً هميشه اثر انگشت شما را به درستى تشخيص ميدهد.
 
 در حالى كه سنسور تشخيص اثر انگشت در گلكسى مشكلاتى را داشت،اخيرا سنسور اثر انگشت در اپل هم با مشكلاتى مواجه شده بود، از جمله عملكرد نامنظم سنسور تشخيص در مرور زمان و همچنين محو شدن. با انتشار IOS 7 در مارس،اين مشكلات حل شد و پيشرفتهاى مورد نيازى در تشخيص اثر انگشت به همراه داشت.
 
اپل همچنان با بررسى هاى موشكافانه در مورد هك كردن و حفظ حريم شخصى پس از راه اندازى آيفون 5S مواجه شد،كه اين منجر به انتشار اسناد متعدد درباره جزئيات كاركرد اين قابليت شد،كه به كاربران اين اطمينان را ميداد كه تنها بازنمايى رياضى وارى از اثر انگشت آنها در محاصره امن پردازنده A7 ذخيره ميشود، كه اين اطلاعات از باقى iOS جدا است.
 
سامسونگ هم ممكن است با برخى از اين بررسى ها پس از آوريل ٢٠١٤ و با انتشار گلكسى S5 مواجه شود،به خصوص كه اين شركت اجازه دسترسى برنامه نويسان به اين ويژگى ها را خواهد داد.
گوشى جديد سامسونگ با برنامه Paypal پرداخت تلفن همراه سازگار خواهد بود كه يه كاربران اجازه پرداختهاى Paypal را با اثر انگشت خواهد داد كه اين امكان هم ميتواند با نگرانى هاى برخى كاربران همراه باشد.
اپل هم قصد دارد ورود به بخش پرداختها با اثر انگشت را در آينده به كاربران بدهد.

 

امتياز دهيد:
8
کنفرانس بین المللی اپل در 2 ژوئن 2014
افتخاری دیگر برای اپل. بالاترین سهم فروش از بازار ...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.