Flappybird : یک بازی و این همه درد سر

Flappybird : یک بازی و این همه درد سر

Flappybird : یک بازی و این همه درد سر

حتما همه ی شما با بازی پرنده ی شل و ول (Flappybird) آشنا هستید و اخبار حواشی این بازی را شندیده اید. امروز وب سایت iclarified از زبان یکی از دوستان سازنده ی این بازی اطلاعاتی را در اینباره منتشر کرده.

آپریل سال گذشته دانگ نگویان (Dong Nguyan) که همراه با خانواده اش درهانوی (Hanoi) در ویتنام زندگی می کرد و یک کارمند برنامه نویس برای مکان یابی تاکسی ها بوده است در یک تعطیلات آخر هفته  یک برنامه ی بازی برای موبایل را نوشت. وی قصد داشت این بازی به یاد بازی های نینتندو که وی با آنها بزرگ شده بود سبک ولی سخت باشد. موضوع اصلی این بازی این بود که باید یک پرنده با لب های بزرگ و چشم های پف کرده را از بین یک سری لوله های سبز عمودی عبور می دادید و به آنها برخورد نمی کردید و هرچه سریعتر روی صفحه ضربه می زدید پرنده در پروازش اوج می گرفت.

این برنامه در ۲۴ مارس وارد اپ استور شد و سازنده ی آن ترجیح داد این بازی رایگان باشد تا در صورت دانلود شدن بتواند کمی پول از تبلیغات داخل بازی به دست اورد.

اما با توجه به اینکه هر روز ۲۵۰۰۰ برنامه وارد اپ استور می شوند FlappyBird در بین انبوه برنامه ها دیده نشد تا اینکه ۸ ماه بعد اتفاق عجیبی افتاد و تعداد دانلود برنامه به طرز محسوسی بالا رفت تا اینکه در فوریه این بازی جزو برترین بازی ها در بیش از ۱۰۰ کشور شناخته شد. این برنامه  بیش از ۵۰ میلیون بار دانلود شد و سازنده ی آن ۵۰,۰۰۰ دلار در روز درآمد کسب کرد به صورتی که سرعت کسب درآمد وی کم سابقه بود.

ولی بدون توجه به این اتفاق عظیم سازنده ی بازی سعی کرد ساکت بماند و بجز چند توییت کوچک حرف دیگری راجع به این بازی و این اتفاق نزد وی با رسانه های مصاحبه نکرد و اجازه نداد عکسش چاپ شود و به وی اتهام دزدی ایده از نینتندو زده شد و حتی در سایت های معتبر تیتر زده شد که وی کلاه بردار است و ایده ی بازی را از نینتندو دزدیده است.

 Flappybird : یک بازی و این همه درد سر

در ۹ فوریه ساعت ۲:۰۲ نیمه شب پیامی در اکانت توییتر دانگ نگویان دیده شد که نوشته شده بود

از کاربران بازی  Flappybird معذرت خواهی میکنم. در ۲۲ ساعت آینده من بازی Flappybird را از اپ استور حذف خواهم کرد، دیگر تحمل این وضعیت را ندارم

این پیام ۱۴۵۰۰۰ باز ری توییت شد و هیچکس باور نمی کرد چطور ممکن است کسی که به این صورت شانس در خانه اش را زده است در را به روی شانس باز نکند؟

وی همانطور که گفته بود سر ساعت این بازی را از اپ استور حذف کرد و این سوال را در دل تمام کاربران ایجاد کرد:

سازنده ی این بازی که بود و چرا آن را از اپ استور حذف کرد؟

دانگ نگویان موافقت کرده است برای اولین بار داستانش را به مجله ی Rollingstones به اشتراک بگذارد.

پس از معروف شدن این بازی عکاسان مزاحم و خبرنگاران سمج آرامش وی را در منزل پدریش به هم زده بودند و وی مجبور شده بود مدتی به صورت مخفیانه در منزل یکی از دوستانش زندگی کند. میلیونر بودن در آمریکا مقوله ی جدیدی نیست ولی در ویتنام میلیونر بودن کار سختی است.

وی می گوید:

فقط میخواستم یک بازی جالب بسازم تا با بقیه ی مردم بازی کنیم ، هیچوقت فکر نمیکردم این بازی چنین موفقیتی کسب کند.

 نویسنده ی مطلب می گوید:

وی بعضی از پیام هایی که از مردم دریافت کرده بود را در آیفونش به من نشان داد یکی از آنها از طرف خانومی بود که نوشته بود “وی تمام کودکان در تمام دنیا را حواس پرت کرده است ” دیگری نوشته بود “۱۳ نفر از کودکان در مدرسه ی من آیفون هایشان را پرت کردند و شکستند ولی همچنان مشغول این بازی هستند! این بازی مثل کراک معتاد کننده است” همچنین ایمیل هایی از کارگرانی که شغلشان را از دست داده بودند یا مادرانی که دیگر با کودکانشان حرف نمی زدند. اول وی فکر میکرده است این پیام ها شوخی هستند ولی پس از اینکه یادش آمد چطور امتحانات دبیرستان را به دلیل بازی کردن Counter Strike به سختی گذرانده است فهمید چه مشکلی پیش آمده است.

وقتی از وی پرسیدند چرا بازی Flappybird را از اپ استور حذف کردی گفته است

من صاحب و مالک سرنوشت خود هستم و خودم برای زندگی خودم تصمیم می گیرم

وی درخواست واگذاری بازی به شرکت های مختلفی دریافت کرده است اما به هیچکدام جواب نداده است همچنین می گوید اگر روزی بخواهم ورژن جدیدی از این بازی را روانه ی اپ استور کنم حتماً اول بازی یک هشدار تعبیه خواهم کرد:

"لطفاً یادتان نرود استراحت کنید"

طرح مفهومی آیفون 6: آیفون ایر iPhone Air
قیمت آیفون 6 چقدر خواهد بود؟

ابوذر

مشاهده سایر مطالب ابوذر

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )