ورود / ثبت نام

ورود

کالبد شکافی یک اختراع - تاچ ای دی

کالبد شکافی یک اختراع - تاچ ای دی

کالبد شکافی جدیدترین اختراع و فن آوری به کار رفته در تاچ ایدی

دو اختراع ثبت شده به نام اپل در آخرین گوشی و شاهکار شرکت، ایفون 5 اس به کار رفته .با اختراع نرم افزار و سخت افزار خاص توسط اپل ،فناوری تاچ ایدی امروز تنها با یک فشار در خدمت کاربران ایفون 5 اس قرار گرفته تا از شخصی‌ترین اطلاعات ان‌ها بالاترین محافظت را انجام دهد.

امروز قصد داریم با روشن کردن تمام زوایای این فن آوری، آن را به زبان ساده برای دوست داران فن آوری و علاقه‌مندان اپل بیشتر شرح دهیم ،تا بدانیم واحد "قلمرو امن(Secure Enclave)" در چیپ A7 چگونه اثر انگشت کاربر را تجزیه و تحلیل می‌نماید.

قلمرو امن در چیپ A7

به جای ذخیره سازی تصاویر واقعی از اثر انگشت ،اپل از یک اثر انگشت نقشه کشی می‌کند و آن را به داده های رمز گزاری شده تبدیل می‌کند تا سارقان نتوانند اطلاعات را از یک دستگاه که میزبان آنان شده خارج کنند. این مکانیزم تنها به کاربرانی که انگشتشان معتبر شناخته شده اجازه دسترسی می‌دهد، و هیچ راه دیگری وجود ندارد.

فلو چارت اثر انگشت

این اختراع اپل شامل یک روند فروپاشی کامل است، که نقشه های انگشت را به نوعی جمع کنترلی، تابع هش، و یا هیستوگرام تبدیل می‌کند. به عنوان مثال هر نقشه رمز گذاری شده دارای یک خط میانی اصلی است و هر قسمت دارای چند خط دیگر با جزئیات کمتر می باشد. یک الگوی نمونه می‌تواند یک هیستوگرام از، یک زاویه‌ی شایع باشد ،به عنوان مثال یک زاویه‌ی دوبعدی از زوایای مشترک. الگوی نمونه می‌تواند در هر اسلات شامل مقدار متوسط ​​بیش از یک بردار مربوطه از نقشه باشد. الگوی نمونه می‌تواند شامل کوچک‌ترین یا بزرگ‌ترین مقدار در یک بردار مربوطه از نقشه باشد، یا می‌تواند تفاوت بین بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین مقدار در بردار مربوطه از نقشه باشد.

عملکرد منطقه امن

نکته جالب در مورد ثبت اختراع "قلمرو امن" مخترع اصلی آن است، وین وسترمن. او یکی از مخترعان فن آوری چند لمسی (multi touch) است که شرکت اپل در نهایت آن را خریداری و به عنوان ویژگی کلیدی در پروژه‌ی میلیارد دلاری آیفون استفاده کرد. از سال 2005 که شرکت فینگر ورکز (Fingerworks) توسط شرکت اپل خریداری شده ، وسترمن یک مهندس ارشد در اپل است.

قطعات تاچ ایدی

اپل بخش‌های مختلف تشکیل دهنده حسگر اثر انگشت تاچ ایدی را در تبلیغ‌های بازاریابی خود نشان داده. در تصویر زیر می‌توانید کاربرد هر قسمت را ببینید.

توضیح تاچ ایدی

امتياز دهيد:
5
اتومبیل های منطبق بر ای او اس در راه اند
اینفینیتی بلید رایگان برای مدت محدود .جی تی ای جدی...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

اعضایی که در این گفتگو شرکت کرده اند

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.